Google+
SEO Teklifi İste
Teklif İste
E-Ticarette SEO'nun Yeri
E – Ticaret ya da diğer tanımıyla online satış aslına bakarsanız elimizle tutamadığımız sanal bir mağazadır. Yeri, adresi yoktur ancak istediğimiz an ona ulaşabiliriz. En önemli yanı dünyanın her yerinden istenildiği an ulaşılabilmesi ve 24 saat alışveriş yapılabilmesidir.
E-ticarette SEO   |  19.09.2013
Kategoriler
SEO İpuçları
Sektör Analizleri
E-ticarette SEO
En Çok Okunanlar
SEO Çalışmalarında En Önemli Faktörler
E-Ticarette SEO'nun Yeri
Pazarlama Stratejileri ve Markalaşmada SEO
Google Adwords'e En Çok Reklam Veren 5 Sektör

E – Ticaret ya da diğer tanımıyla online satış aslına bakarsanız elimizle tutamadığımız sanal bir mağazadır. Yeri, adresi yoktur ancak istediğimiz an ona ulaşabiliriz. En önemli yanı dünyanın her yerinden istenildiği an ulaşılabilmesi ve 24 saat alışveriş yapılabilmesidir. En önemli sorunu ise güven sorunudur. Elle tutulamayan, adresi net olmayan bu sitelere güvenmek gerçekten zordur. Tüketiciler açısından bu sorun çoğu zaman aşılamamakta ya da aşılması zor olmaktadır. Bu sebepten dolayıdır ki e – ticaret projelerinin pek çoğu birkaç ay içerisinde başarısızlıkla sonuçlanmaktadır.

Peki bu sorunu nasıl aşabiliriz ?

Klasik anlamda düşünelim. Bir mağaza açıyoruz. İçini döşedik, vitrinini oluşturduk. Müşterilerin buraya gelmesi için bir tanıtım gerekmekte. Müşteriler bizi görmeli, gelmeli, ürünlerimize güvenmeli ve karar vermeli. Şimdi de online mağaza açtığımızı düşünelim. Sitemizi kurduk, ürün portfoyümüzü belirledik. Şimdi müşteriler gelip alışveriş yapmalı. Bunun için sitemizi görmeli, ürünlerimize güvenmeli ve bizi tanımalı. Bu ancak etkin bir SEO çalışması ile mümkündür. Çok basit bir ifadeyle kitap alacak bir kişi büyük oranda alacağı kitabın ismini arama motoruna yazar. Sonrasında arama sayfasında kitabın satıldığı site ya da siteleri inceler. İşte bu noktada sizin bu arama sayfasında olmanız gerekmektedir. Bu ilk adımda bir güven belirtisidir. Gerisi ise sizin sitenize ve taşıdığınız koşullara kalmıştır.

Unutmayalım, iyi bir SEO çalışması olmadan e– ticaret başarılı olmaz.